Güzelik

10 Güzellik Ve Bakım Önerisi

1 –  Eğer ağız kokunuz var ve bu içten(miğdeden) gelen bir şey değil, dişleriniz de sağlıklı ise bunun sebebi dilinizi fırçalamıyor oluşunuzdur. Ağız kokusunun %80-%90 sebebi dilinizi fırçalamadığınızdan kaynaklanıdır.

2 – Kaşların kalınlaşmasını istiyorsanız, sarımsağın ucunu kaşlarınıza sürerek 5-6 dakika bekletin, biraz yanma olacaktır ama gülü seven dikenine katlanır misali. Daha sonra kaşlarınızı yıkayın. Kıl köklerini uyaracak ve kaşın kalınlaşmasını sağlayacaktır. Eğer sarımsak kullanmak istemiyorsanız hint yağıda kaş kalınlaştırmaya çözümdür. 

3 – Saçlarınızı kuru kuru yıkamayın. Hem yıpratır, hemde kırar.. Saçlarınızı duştayken ve nemliyken ı tercih ediniz..  Eğer düz veya dalgalı saçlı iseniz ve taramak zorunda iseniz sıvı saç spreyleri ile yapmalısınız.

4 – Tırnaklarınız kırılıyor ve bu kırılmayı önlemek istiyorsanız, tırnaklarınızı limon suyunda bekletiniz.

5 – Saçlarınız uzamıyor ve saçlarınızın uzamasını istiyorsanız yağ bakımı yapmalısınız. Muhteşem çözüm. Örneğin ; badem yağı.

6 – Pudra görüntüsü yaşıyorsanız, yağ emici kontrolü mendilleri satılmakta. Fiyatları da çok uygun. Bu mendillerden alarak engelleyemediğiniz o çirkin pudra görüntüsünü ortadan tamamiyle kaldırmış olursunuz.

7 – Soğuk havaların etkisiyle dudaklarınız çatlıyor ve kuruyor ise, sizler için çok basit ve güzel bir peeling önerisi sunuyorum.

Malzemeler : Şeker – zeytinyağı . Toz şeker ve zeytinyağı göz kararı karıştırarak dudaklarınıza uyguluyor bir kaç dakika bekledikten sonra yıkıyorsunuz.

8 – Cildiniz kuru ise, bebeklerin kullanmış olduğu pişik kremini haftada 1 kez cilde uygulayarak 5-10 dakika bekletiyoruz. Daha sonra yıkıyoruz ve değişimi görüyoruz.

9 – Siyah noktalarla başınız dertte ise evde uygulayacağınız bu basit yöntem ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Sıcak bir duştan çıkmışken veya yüzünüz buhar almışken parmaklarınızla siyah nokta olan yerleri iki parmak arasına alarak masaj yapar gibi hafifçe, çizmeden sıkılaştırarak siyah noktaları tırnağımızla hafifçe alıyoruz.

10 – Akneli bir cildiniz var ise yastık kılıfınız ve havlunuzu temiz tutmalısınız. Sık sık yıkamalısınız. Göremediğiniz milyonlarca bakteri ve mikrop üzerinde kalıcıdır. yıkandıkça korunma artar.

 


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/modaruz/public_html/wp-content/themes/vmagazine-lite/inc/vmagazine-lite-functions.php on line 704

Comment here