Bütün Ciltler İçin Kil Maskeleri

Bütün ciltler için uygun kil maske tarifi : 

Malzemeler :

1 çay kaşığı kil, 2 tane aspirin, 1 çay kaşığı limon.
Uygulanışı : Aspirinleri ezin ve toz haline getirin. Bir tas içine koyduğunuz kilinizin üzerine öncelikle limonu sonra toz haline getirdiğiniz aspirini dökün ve iyice karıştırın. Maskeyi cildinize sürün ardından 15 dakika bekleyin. Eğer bu süre zarfında cildinizde çok fazla ısınma hissederseniz erkenden yıkayın. 10 gün arayla 1 kere yapacağınız kil maskesi cildinizi temizleyip, gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır.

 

Yağlı ciltler için kil maskesi tarifi : 
Malzemeler :

Yarım limon, yarım yemek kaşığı elma suyu, yarım tatlı kaşığı vazelin, 1 kaşık beyaz kil, yarım yemek kaşığı portakal suyu.

Uygulanışı : Bütün malzemeleri bir kap içine boşaltın ve maske haline gelene kadar karıştırın. Maskeyi cildinize sürün ve 10 dakika boyunca bekleyin sonrasında bol su ile temizleyin. 7 günde 1 yapacağınız bu maske sayesinde yağlanma ve sivilceler ortadan kalkacaktır.

 

Normal ciltler için kil maskesi tarifi : 

Malzemeler : 

Yarımşar yemek kaşığı, limon suyu, gül suyu, kil.

Uygulanışı : Malzemelerinizi kap içerisinde iyice karıştırın. Cildinize parmaklarınızla masaj yaparak kil maskesini iyice yedirin. Maske ciltte kuruduktan sonra cildinizin sertleşmemesi için mimiklerinizi çok oynatmayın. Kuruduktan sonra iyice yıkayın. Cildin beslenmesini, canlılık ve parlaklık kazanmasını sağlayan bu maskeyi haftada 1 kere yapmanız yeterli olacaktır.

Admin

Admin hakkında

Modaruzgari.Org Owner
Bu yazı Güzelik kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir