Güzelik

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Önerileri

Malzemeler : 

1 yemek kaşığı beyaz nineralli kil
1 yemek kaşığı el kremi veya aloevera jeli
1 yemek kaşığı yulaf veya mısır unu
5 yemek kaşığı ılık su

Uygulama : Tüm malzemeleri homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Daha sonra cildinize, boynunuza ve dekolte bölgelerinize sürün. İsterseniz elinize, kollarınıza ve bacaklarınıza da uygulayabilirsiniz. (Bacaklardaki kıl dönmeleri ve batıkları temizleyecektir.) Daha sonra bir miktar mısır ununu kullanarak cildinize masaj yaparak bu maskeyi temizleyin ve geride kalan kalıntıları da yıkayarak temizleyin. Bu maske ile pürüzsüz bir cilt için yapmanız gereken tüm adımları yapmış olacaksınız.

Malzemeler :

1 tatlı kaşığı kahve telvesi
Yarım çay kaşığı beyaz kil
Yarım tatlı kaşığı aloevera jeli

Uygulama :  Tüm malzemeleri homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Nemli cildinize, boynunuza ve dekolte bölgenize masaj yaparak uygulayın. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgeler varsa bu bölgelere biraz daha bastırarak masaj yapmanızı öneririm. Peeling yaptıktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayınız. Bu işlemi haftada iki seferden fazla yapmamalısınız. Bunun sebebi ise cildinizin çok fazla yıpranması ve sağlıklı cilde zarar verebilmesidir.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/modaruz/public_html/wp-content/themes/vmagazine-lite/inc/vmagazine-lite-functions.php on line 704

Comment here